Bahçeşehir Okulları Ar-Ge’ye hız verdi

Türkiye genelinde 42 ilde bulunan kampüs sayısını 100’ün üzerine çıkarmayı hedefleyen Bahçeşehir Okulları, Ar-Ge yatırımlarına hız verdi.

Bu kapsamda öğrencileri geleceğin dünyasına hazırlayan eğitim modellerinin tespit edilmesi, bu modellerin uygulanabilmesinin ardındaki araştırmaları yapabilmek ve akademik altyapıyı güçlendirmek amacıyla Akademik Birimler Kurulu hayata geçirildi. Akademisyen Doç. Dr. Sencer Çorlu başkanlığında çalışmalara başlayan kurulun icraatlarına destek vermek amacıyla da Akademik Danışma Kurulu oluşturdu.

Kurulda BAU Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sinem Vatanartıran, BAU Eğitim Bilimleri Dekanı Şirin Karadeniz, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Enisa Mede, OECD Education and Skills Direktörü Andreas Schleicher ve New York Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selçuk Şirin yer alıyor.

350 milyon dolarlık yatırım

Akademik Birimler Kurulu’nun yanı sıra  gelecek yıl hedefleriyle ilgili bilgi vermek için düzenlenen toplantıda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, 2016’da 20’ye yakın kampüs açtıklarını, yaklaşık 250 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, okulların sayısı arttıkça içeriğin kaliteli olmasına önem verdiklerini kaydetti. 2017’de 30’u aşkın kampüs açacaklarını ve 350 milyon dolarlık bir yatırım yapacaklarını kaydeden Yücel, Bahçeşehir müdür ve öğretmen yetiştirme programından geçmeyen bir adayı okullarında görevlendirmeyeceklerini vurguladı.

Eğitimin içeriğine daha fazla önem vereceklerini belirten Yücel, o nedenle Akademik Birimler Kurulu oluşturduklarını ve daha fazla içerik hazırlanacağını ifade etti. Sencer Çorlu ise  oluşturulan kurulun odak noktasının kurumun global okul ve Ar-Ge merkezi vizyonu kapsamında okullarda uygulanabilecek yeni dünyayla paralel pedagojilerin geliştirmesi olduğunu belirtti.

Kaynak Mine Özdemir /Milliyet

Yapılan Yorumlar [0]

Yorum Bırakın

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password