KOSGEB – Katar Kalkınma Bankası(QDB) Faaliyet Planı İmzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Katar Maliye Bakanı Ali Sherif Al Emadi tarafından imzalanan “KOSGEB-QDB Faaliyet Planı”nda, Türkiye-Katar KOBİ’leri için birçok faaliyet konusu bulunuyor.

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite İkinci Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Tani’nin katılımları ile Trabzon’da gerçekleşti.

Yüksek Stratejik Komite toplantısı’nda, Türkiye – Katar arasında öngörülen mutabakat zaptı ile eylem planları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Tani huzurunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Katar Maliye Bakanı Ali Sherif Al Emadi tarafından imzalandı.

İmzalanan faaliyet planları içerisinde “KOSGEB-QDB Faaliyet Planı” da yer aldı. KOSGEB ile Katar Kalkınma Bankası arasındaki Mutabakat Zaptı çerçevesinde imzalanan“KOSGEB-QDB Faaliyet Planı”, iki ülke KOBİ’leri  arasında; ekonomik ve ticari iş birliğini geliştirmek, küresel pazardaki paylarını artırmak, stratejik iş birliklerinin ve yabancı ortaklıkların kurulmasını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Katar Maliye Bakanı Ali Sherif Al Emadi tarafından imzalanan Faaliyet Planı imza törenine KOSGEB Başkanı Recep Biçer de katıldı.

Faaliyet Planı, iki ülkenin KOBİ’lerine, ikili iş görüşmeleri, uzman değişimi, bilgi ve deneyim paylaşımı, eşleştirme merkezleri kurulması gibi faaliyet konularını kapsıyor.

 

 

Yapılan Yorumlar [0]

Yorum Bırakın

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password