Robotic.Mobi yatırım turunda

Mobil uygulama, web sitesi ve servis testlerinin çalıştırıldığı, kod yazmadan yapay zeka destekli test koşmayı sağlayan otomasyon programı Robotic.mobi, Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması turuna çıktı. Mobinavel markasının ürünü olan Robotic.mobi, 01.04.2022 tarihine kadar turda kalarak 2.200.000 TL fona ulaşma hedefiyle şirket paylarının %15’ini bireysel ve kurumsal yatırımcılara arz ediyor.

Ankara Kalkınma Ajansı ve  fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF)’nin 250.000 TL eş finansman ile yatırım yapma kararı aldığı, ilk 2 gününde fonlamanın %40’ının toplandığı turun ilk haftasında EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay veriliyor. Ek paylar Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacak.

Robotic.mobi ile yazılım hataları düzeliyor, maliyetler azalıyor

Müşterilerine daha hızlı hizmet vermek isteyen bankalar, sigorta şirketleri, e-ticaret, e-hizmet siteleri, hızlı sipariş firmaları gibi büyük firmalar ve orta ölçekteki firmalar günümüzde birçok işlemi web ve mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriyor. Dolayısıyla bu firmalar uygulamalarını müşterilerine sunmadan önce hatalara karşı test etme ihtiyacı duyuyor. Fakat bu süreçte mobil cihaz çeşitliliği, altyapı yetersizliği ve ekstra maliyet yaratan test mühendisi istihdamı olmak üzere 3 önemli sorunla karşılaşılıyor.

SaaS (Software as a Service) olarak aylık, yıllık üyeliklerle ve cihaz kullanım süresine göre hizmet veren Robotic.mobi, hem  mobil hem de web uygulamaları otomasyon yazılımıyla test ediyor, test sonucunda oluşan raporlar ile uygulamaların hatalarını yakalayarak düzeltilebiliyor. Robotic.mobi sayesinde, test süreci için 100 adam/gün harcayan bir firmanın test süreci 1 adam/güne iniyor. Ayrıca aynı firmanın 100 cihaz alması ya da uzun süreli kiralaması gerekirken, Robotic.mobi sayesinde firma yaklaşık 700 bin TL maliyet yükünden kurtuluyor. 

Yatırım turu hakkında konuşan fonbulucu Co-CEO’su Enis Erdem Yurdatapan, “İçinde bulunduğumuz dijitalleşme döneminde mobil uygulama, web uygulamaları ve API geliştirmeleri gün geçtikçe önem kazanıyor. Bu geliştirmelerin hatasız bir şekilde kullanıcılarla buluşması için ise  test süreçlerinin hatasız, hızlı ve tasarruflu bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Robotic.mobi, büyük ve orta ölçekli firmaların dijital uygulamalarındaki spesifik hataları otomasyon yazılımıyla düzelten son derece iyi planlanmış bir teknoloji projesi. İlk iki gününden büyük ilgiyle karşılanan yatırım turunun hedeflenen fon miktarına en kısa zamanda ulaşacağını öngörüyor ve yatırımcılarımızı Robotic.mobi’ye destek olmak üzere kampanyamıza davet ediyoruz” dedi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password