Engelleri ortadan kaldıran ‘yerli’

Karsan, engelsiz erişim sunan Jest ve Atak modelleriyle Engelsiz Yaşam Fuarı’nda geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan ve bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutlayan Karsan, Türkiye’nin tek yerli engelli dostu modeli Jest’i ve bir diğer modeli Atak’ı Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF’ta sergileyecek.

1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi-Yeşilköy’de düzenlenecek olan fuara 30’dan fazla ülkeden 200’e yakın firma katılacak. Fuara 3 günde 15 binden fazla ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan ve ulaşımda engelleri ortadan kaldıran Karsan, engelsiz ulaşım imkânı sağlayan Jest ve Karsan ailesinin bir diğer üyesi Atak’ı Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF’ta sergileyecek. 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek fuara 30’dan fazla ülkeden 200’e yakın firma katılacak.
Engelleri ortadan kaldıran ‘yerli’

2013 yılından bu yana EYAF Fuarı’na katılım gösteren Karsan’ın Jest modeli, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli dostu minibüsü olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Tekerlekli sandalye alabilen, fabrika çıkışlı ilk minibüs unvanına da sahip Karsan Jest’e engelli erişim kolaylığı sağlıyor. Karsan ailesinin 8 metrelik üyesi Atak modeli ise 60 kişilik yolcu kapasitesi, engelli erişimine uygun alçak tabanlı yapısı, katlanır engelsiz erişim rampası, aracın arkasında konumlandırılmış ekonomi, performans ve sessiz yolculuk sağlayan motoru ve bağımsız ön süspansiyonu ile öne çıkıyor.

Yapılan Yorumlar [0]

Yorum Bırakın

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password