İSO ve Accenture Dijital Dönüşüm-Sanayi 4.0 konusunda işbirliği yaptı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), dünya imalat sanayini yeniden şekillendirecek ve konvansiyonel kalıpları yok edecek Dijital Dönüşüm ve Sanayi 4.0 konusunda Accenture Digital ile iş birliği yapacak.   

İSO, anlaşma ile 18 bini aşkın üye şirketinin dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik ederek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirecek. Dünyada yaklaşık 120 ülkede, 50 bini aşkın profesyoneli ile dijital alanda özel hizmet veren Accenture Digital de şirketlerde en yüksek faydayı elde etmek için ilgili servislerin oluşturulması ve yönetilmesinde yol gösterecek.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), üretkenlikten maliyetlerde azalmaya kadar tüm dünyada imalat sanayini yeniden şekillendirecek olan dijitalleşme konusunda yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. İSO, 18 bini aşkın üye şirketinin Dijital Dönüşüm ve Sanayi 4.0 çalışmalarına destek olmak amacıyla Accenture Digital ile iş birliği yapacak. Anlaşma ile İSO, üyelerinin dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik ederek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlıyor.

Sanayideki alışılagelmiş “Ar-Ge ve tasarım ile üretim farklı coğrafyalarda yapılır” gibi kalıpları alt üst edeceği düşünülen dijitalleşme ile yerinde üretimin öne çıkması ve dünya genelinde imalat sanayinin yeniden şekillenmesi bekleniyor. Üretkenlik, ciro, kalite, enerji verimliliğinde artış, maliyetlerde azalma ve süreçlerde yalınlaşmayı hedefleyen dijitalleşme ile yerinde üretim daha anlamlı hale gelecek, insan kaynağının üretimdeki rolü önemli ölçüde değişecek. Dijitalleşme sürecinde şirketlerin de üretim, iş yapış biçimleri, operasyonel iyileştirmeler ve müşteri beklentileri alanlarındaki gelişmelere yanıt vermesi kaçınılmaz hale geldi.

Dijital İş Birimi ile danışmanlık ve eğitim verilecek

Accenture Digital ile iş birliği yapacak olan İSO, üyelerinin Dijital Dönüşüm ve Sanayi 4.0’a geçiş çalışmalarında tanıtım, bilgilendirme ve iletişim faaliyetleri gerçekleştirecek. Dönüşüm konusundaki uygulamalara liderlik edecek İSO, bünyesinde oluşturacağı Dijital Birim ile danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini en etkin biçimde gerçekleştirecek ve Accenture Digital ile birlikte, iş birliği ekosistemini önemli ölçüde güçlendirecek. Accenture Digital de İSO ile birlikte üye şirketlerin mevcut durumlarını değerlendirmeleri ve dijital yol haritalarını oluşturmaları adına paket programlar üzerinden dijital dönüşüme destek verecek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password