Kompozit’i 3 Boyuta taşıdılar Avrupa Birliği’nden 3 Milyon Avro Destek aldılar

Güçlendirme teknolojilerinin global lideri kimliğiyle,öncü yenilik ve teknolojilere imza atan Sabancı Holding iştiraki Kordsa, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi seçilen Sabancı Üniversitesi ile birlikte yeni bir projeye dahil oldu. 

Kompozit teknolojilerinde Ar-Ge, inovasyon ve üretimi tek çatı altında toplayan bir teknoloji merkezi olarak konumlandırılan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin de dahil olacağı Directional Composites Through Manufacturing Innovation (DiCoMi) projesi Avrupa Birliği’nden 3 Milyon Avro destek aldı.

Kordsa, yaşamı güçlendirme vizyonu ile Sabancı Üniversitesi ortaklığında yeni bir projede yer alıyor. Kordsa ve Sabancı Üniversitesi,bu projede bakanlık tarafından Ar-Ge merkezi olarak onaylanan ve üniversite-sanayi iş birliği modeli ile Türkiye’de öncü, dünyada ise önemli bir örnek konumunda olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi bünyesinde yer alacak.

Kordsa ve Sabancı Üniversitesi’nin dahil olduğu uluslararası konsorsiyum tarafından hayata geçirilecek olan Directional Composites Through ManufacturingInnovation(DiCoMi) projesi Avrupa Birliği tarafından destekleniyor. Kordsa’nın global güçlendirici konumunu pekiştirecek olan proje kapsamında kompozit malzemelerin 3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle üretilmesine yönelik olarak sistem, yazılım ve malzeme geliştirilmesi konularında çalışılacak. 2 yıl sürecek ve 3 milyon avro destek alan DiCoMiprojesi, yerli ve yabancı nitelikli insan gücünün AB’ye üye ve asosiye ülkeler içerisinde değişimine de olanak sağlayacak. DiCoMi projesi, Horizon 2020 programı kapsamında 11 ülkeden toplam 16 proje ortağının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password