OTOKOÇ OTOMOTİV ULAŞIM SORUNUNA İNOVATİF GENÇ FİKİRLERLE ÇÖZÜM ARIYOR

Otokoç Otomotiv, büyük şehirlerde ulaşım sorununu çözmek amacıyla üniversite öğrencilerinin inovatif fikirlerini değerlendirmek üzere Üniversitelerde Açık İnovasyon Yarışması düzenliyor.

Otokoç Otomotiv’in kendi bünyesindeki inovasyon platformu Fikirküpü ve Girişimcilik Vakfı ortaklığı ile düzenlenen “Otokoç Fikirküpü” yarışmasında, İstanbul’da bulunan üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını kullanarak mevcut kaynaklarla büyük şehirlerde yaşanan ulaşım sorununa çözüm bulmaları konusundaki fikirleri değerlendiriliyor.

Öğrencilerin en fazla 4’er kişilik takımlar halinde katılabildiği yarışmaya, başvuru online olarak gerçekleştiriliyor. Elemeler sonunda seçilecek 10 takım, Girişimcilik ve Startup Sunumu Eğitimi alırken Girişimcilik Vakfı mentorlarıyla birebir fikirlerini geliştirme imkanına da sahip oluyor. Jüri değerlendirmesi sonrasında beğenilen takımlar Otokoç Fikirküpü Yarışması’nın kazananı olarak ekibi ile networklerini geliştirmeleri ve ilham almaları için 6-7 Eylül tarihlerinde Tel Aviv‘de düzenlenecek dünyaca bilinen DLD etkinliğine katılma şansını elde edecek. Takımlar ayrıca Otokoç Otomotiv bünyesinde Haziran-Eylül tarihleri arasında fikirlerini hayata geçirmek üzere inkübasyon sürecine dahil olma imkanına da sahip olacak.

Otokoç Otomotiv’in ulaşım sorununu çözmek üzere üniversite öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu inovatif fikirlerin değerlendirileceği fikir yarışmasına katılım için 21 Nisan 2017 tarihinde başvurular sona eriyor.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password