Vodafone ve GittiGidiyor’dan KOBİ’ler için güç birliği

Vodafone ve GittiGidiyor, perakende firmalarına uygun fiyatlarla online mağaza açıp işlerini büyütebilme fırsatı sunmak için iş birliğine gitti.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de dijital bağlantılı yaşamı kolay ve erişilebilir kılma stratejisiyle projeler geliştiren şirket, İş Ortağım çatısı altında GittiGidiyor ile birlikte KOBİ’leri dijital dünya ile tanıştıracak bir iş birliğine imza attı.

Buna göre GittiGidiyor, Vodafone İş Ortağım abonelerine sunduğu GittiGidiyor E-Ticaret Paketi ile bu firmaları anında e-ticarete entegre edecek. Bu sayede perakende sektöründe faaliyet gösteren Vodafone’un kurumsal müşterileri, işlerini kolayca dijitale taşıyıp online mağazaları kanalıyla satışlarını artırabilecek, rekabette öne geçebilecek ve işlerini büyütebilecek.

Firmalar ayda 49 lira+KDV’ye işlerini internete taşıyacak

GittiGidiyor, 125 lira ödeyerek açılan Pro Hesap ile firmalara GittiGidiyor uzantılı e-ticaret mağazaları açıyor.

Şirket ayrıca, Pro Hesap sahibi olan firmalara aylık ek 250 lira+KDV hizmet bedeli karşılığında GittiGidiyor uzantılı bir e-ticaret sayfası, firmaya özel alan adı ve e-ticaret yapabilecekleri bir web sayfası ile mobil uygulama da sağlayarak bu firmalara e-ticareti kurumsal kimlikleri altında yapma fırsatı sağlıyor.

Ancak Vodafone’lular, GittiGidiyor’un sunduğu bu hizmetlere daha uygun fiyatla erişiyor. Vodafone İş Ortağım ve GittiGidiyor işbirliği sayesinde Vodafone’un kurumsal müşterileri bu hizmetten 1 yıl boyunca aylık 250 lira+KDV yerine 49 lira+KDV hizmet bedeliyle faydalanırken, GittiGidiyor’un 125 liralık Pro Hesap bedelini de 6 ay boyunca ödemiyor.

Bu firmalar, aynı zamanda GittiGidiyor’un kendi platformu üzerinden satış yapan firmalara sunduğu ücretsiz avantajlar ve gelişmiş satış araçlarından da yararlanabiliyor.

Vodafone’un kurumsal müşterileri e-ticarete entegre olacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonları doğrultusunda, ülkedeki işletmelerin dijitalleşme ihtiyaçlarına ve kaygılarına yönelik etkili çözümler geliştirdiklerini ve uyguladıklarını bildirdi.

İşletmelerin e-ticaret alanında var olmak istediklerini bildiklerini ancak nasıl ya da hangi bütçelerle bu süreçleri yöneteceklerine dair kaygılar taşıdıklarını gözlemlediklerini aktaran Kızıldağ, bu alanda sundukları çözümlerle, dijital bağlantılı yaşamı kurumlar için kolay ve erişilebilir kılmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kızıldağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Biliyoruz ki, teknolojik çözümler işletmelere verimlilik, rekabet avantajı ve geleceğin trendlerini yakalamak açısından önemli fırsatlar sunuyor. Vodafone İş Ortağım çatısı altında Vodafone Türkiye ile GittiGidiyor’un iş ortaklığı da bu kapsamda faaliyete geçirdiğimiz projelerden biri olacak. Bu iş birliği sayesinde Vodafone’lu şirketler, 250 lira+KDV yerine aylık sadece 49 lira+KDV ödeyerek bir yıl boyunca GittiGidiyor’un KOBİ’lere sunduğu bu özel e-ticarete entegre olma fırsatından yararlanabilecek.GittiGidiyor avantajlarıyla işlerini büyüten Vodafone’lu işletmeler yarına daha emin adımlarla hazırlanacak.”

KOBİ’ler e-ticaretle satışlarını 2’ye katlayabiliyor

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı da şirket olarak 2017 yılındaki en önemli hedeflerinden birisinin e-ticaret sektörünü büyütmek olduğunu bildirdi.

E-ticareti büyütme hedefleri doğrultusunda 2017’de KOBİ’ler için hayata geçirecekleri projeleri gündemlerinin üst sıralarına aldıklarını belirten Kantarcı, GittiGidiyor olarak kendi bünyelerindeki KOBİ’leri eğitecek ve onlara mentorluk yapacak 15 kişilik bir ekip kurdukları bilgisini verdi.

KOBİ’lerin e-ticarete entegre olmasının online alışveriş hacmini büyütmenin yanı sıra bu işletmeler için de yeni bir kanal üzerinden satışlarını artırma fırsatı oluşturduğuna dikkati çeken Kantarcı’nın açıklamada şu görüşlerine de yer verildi:

“GittiGidiyor üzerinden e-ticarete giren KOBİ’ler arasında, 1 yıl içinde toplam satışlarını yüzde 100’e varan oranda artıranlar mevcut. Bir başka deyişle, internetten satış yapabilmek bir KOBİ’nin iş hacmini 2’ye katlayabiliyor. E-ticaret, KOBİ’lerin işlerini yurt dışına taşıyabilmeleri için de çok önemli bir adım. 10’uncu Kalkınma Planında da ‘E-ticaretin, ihracatın artırılmasında etkili bir araç olarak kullanılması amacıyla gerekli mekanizmalar geliştirileceği’ belirtiliyor. Bu topraklardan çıkmış ilk büyük internet girişimlerinden birisi olarak, sektörü ve ekonomimizi büyütmek temel amaçlarımızın başında geliyor. Global tecrübeye sahip Vodafone ile yaptığımız bu iş birliğini, KOBİ’leri global dünyaya açacak hedefimize ulaşma yolunda attığımız stratejik adımların başlangıç noktası olarak görüyoruz.”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password