Bursa İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısına Tam Destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına Bursa iş dünyasından tam destek geldi.

Ankara’da düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na katılan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısı kapsamında Bursa iş dünyası olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.

BURSA 2017’DE 80 BİN YENİ İSTİHDAM HEDEFLİYOR

Bursa sanayisinde 670 bin kişinin istihdam edildiğini ifade eden Başkan Burkay, “Hedefimiz yıl sonuna kadar bu rakamı 750 bine çıkartarak yüzde 7,8 olan işsizlik oranını yüzde 6 seviyesine çekmek. Türkiye’nin yüksek teknolojili üretim merkezi haline gelecek olan TEKNOSAB’ın kuruluş işlemlerini 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Sanayi 4.0’ın sembolü olacak TEKNOSAB Projemizin hayata geçmesi ile 2020 yılında istihdam rakamını 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Dünyadaki ekonomik daralmaya karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ederek iç piyasadaki canlılığın artırılması gerektiğini ifade eden Başkan Burkay, “Devletimiz işverenin istihdam sağlaması noktasında önemli teşvikleri hayata geçirdi. İşverenlerin işsizlerin istihdamı konusunda taşın alt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password