Huawei siber güvenlik global stratejilerini paylaştı

Bir Huawei ürünü; yaşam döngüsü boyunca –zaman içerisinde yapılan değişiklikler de dahil olmak üzere-; bağımsız penetrasyon testinden geçmekte; bağımsız, siber güvenlik test laboratuarlarında denetlenmekte; bağımsız siber güvenlik verifikayson merkezlerinde test edilmekte; devletlerin siber güvenlik kurumları tarafından test edilmekte ve üçüncü parti firmalar tarafında da test edilmektedir.

Huawei Enterprise Ülke Müdürü Serdar Yokuş katıldığı Kamu Siber Güvenlik Zirvesinde yaptığı konuşmada  Huawei; 170’ ten fazla ülkede, 180 bin den fazla çalışanla, dünyadaki en büyük şirketler ve kurumlara çözüm sunmaktadır. Bir Huawei ürünü; yaşam döngüsü boyunca –zaman içerisinde yapılan değişiklikler de dahil olmak üzere-; bağımsız penetrasyon testinden geçmekte; bağımsız, siber güvenlik test laboratuarlarında denetlenmekte; bağımsız siber güvenlik verifikayson merkezlerinde test edilmekte; devletlerin siber güvenlik kurumları tarafından test edilmekte ve üçüncü parti firmalar tarafında da test edilmektedir. Bu sayede güvenilirliğimizi farklı farklı yapıların verifikasyonu ile perçinlemekteyiz. Bu hassas süreç yönetimi neticesinde; dünyadaki en büyük operatör ve kurumlar tarafından Huawei’in çabalarının övgüyle bahsedilmesi ve paylaşılması bizim en büyük gururumuzdur.

Huawei uçtan uca çözüm sağlamaktadır

Huawei’in siber güvenlik çözümleri; uçtan uca güvenliğini sağlamaya yöneliktir.  Devletlerin, kurumsal müşterilerinin, akıllı şehir ve şebekelerin ve operatörlerin; tüm müşteri gruplarında, bulut platformlarında, network şebeklerinde, akıllı telefonlarda  uçtan uca çözüm sağlamaktadır. Örneğin ulusal İnternet omurga şebekesi güvenlik çözümleri; ulusal düzeyde Computer Emergency Response Team çözümleri, ulusal veri merkezi güvenlik çözümleri, içerisinde dijital imza, ödemelerinin, elektronik ticaretin, internet bankacılığının, güvenli elektronik transferin de olduğu Public Key Infrastructure –Certificate Authentication çözümleri; uçtan uca akıllı şehir çözümleri gibi onlarca platforma etkin çözümler sağlama kabiliyetine ve ürünlere sahibiz.

Tüm paydaşların  uluslararası düzeyde bir işbirlikteliğiyle etkin sonuç alınabilir.

Dünyadaki siber güvenlik üst gruplarında yer alıp, en önemli siber güvenlik konferanslarında kendi yaklaşımımızı anlatma fırsatı yakalıyoruz. Ama daha önemlisi bu platformlarda paydaşlarla bir araya gelip onların görüş ve önerilerini dinleme ve kendimizi güncelleme şansı da elde ediyoruz. Siber güvenlik; sadece bir ülkenin, bir şirketin veya bir kişinin sipesifik bir sorunu olmadığına göre; tüm paydaşların ortaklaşa ve uluslararası düzeyde bir işbirlikteliğiyle ancak etkin bir sonuç alınabilir.”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password