Kanal İstanbul’u finanse edecek ABD’li fonun sermayesi 265 Dolar çıktı

Kanal İstanbul projesine ‘kaynak sağlama’ iddiasıyla medyada yer alan ‘Money Maker Managment’ (MMM) adlı yatırım şirketinin sermayesi 265 dolar, çalışan sayısı 3 kişi çıktı.

MMM’ye ait ‘moneymakermanagement.com’ sitesinde şirketin sektörde 20 yıllık tecrübesi olduğu belirtiliyor. Burada şirketin kuruluş tarihine dair bir bilgi bulunmuyor. 

Ancak edinilen bilgilere göre şirketin merkezi Lübnan’da bulunuyor. Çalışan personel sayısı 3. Şirketin sermayesi, ise 400 bin Lübnan poundu yani 265 dolar.

Şirketin mail adresi Hotmail

Bu site, kimlik sağlayıcı uygulamalarla incelendiğinde, sitenin 2011 yılında kurulduğu, kurumun finans alanında çalıştığı ve irtibat merkezinin Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta olduğu anlaşılıyor. Şirketin mail adresi hotmail.

Buna göre, sitenin alan adı, küçük ve bağımsız girişimlere yönelik ürünler çıkaran GoDaddy.com sitesi aracılığıyla alınmış. Türkiye’de de hizmet veren bu alan adı sitesinde en kapsamlı paket aylık 50 liraya alınabiliyor.

Türkiye temsilcisi hükümetle çalışmış

Şirketle ilgili haberde Türkiye ofisinin başına Elif Rahvancı’nın getirildiği de belirtildi.

Hürriyet’in haberine göre Rahvancı, 2006’da Suriye’nin başkenti Şam’da İstanbul’daki gibi aktif bir borsa kurulması için görevlendirilmişti. Buna göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve eşi Esma Esad’ın Türkiye ziyaretinde İstanbul borsasını gezdikten sonra, Şam’da aktif bir borsanın kurulmasını ve bunun da Türkiye’nin desteği ile yapılmasını istemiş.

Dünya’dan Resul Kurt’un haberine göreyse geçen sene Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ABD’ye giden heyet arasında da yer alan Rahvancı, ABD’li yatırımcıların İstanbul’daki toplantısına da Türkiye adına katılmış.

Kayna: Patronlardunyasi.com

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password