Robotlar 25-26 Mart’ta İstanbul’da savaşacak

YTÜ’de bu yıl dördüncüsü düzenlenecek organizasyonda robotlar 7 ayrı kategoride yarışacak

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) tarafından düzenlenen, robotik ve otomasyon konusunda çalışan öğrenci ve akademisyenleri bir araya getirmeyi hedefleyen Yıldız Robocon’un dördüncüsü 25-26 Mart’ta İstanbul’da yapılacak.

YTÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Davutpaşa Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek yarışlar, “mini sumo”, “çizgi izleyen”, “robocross”, “yangın söndüren”, “labirent çözen” ve “serbest” kategorilerinin yanı sıra “yıldız savaşları” özel kategorisinde gerçekleştirilecek.

Arenadan sağlam çıkan robot karşılaşmanın galibi sayılacak

“Yıldız savaşları” kategorisinde robotlar, arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi özel silahlarıyla mücadele edecek. Yıldız Savaşları Arenası içerisinde rakip robotu işlevsiz hale getirmeye çalışılacak, bunu gerçekleştirip arenadan sağlam çıkan robot karşılaşmanın galibi sayılacak.

Yıldız Robocon’da kategorilerdeki yarışma heyecanının yanı sıra organizasyona destek veren firmalar için bir fuar alanında stantlar kuracak.

Etkinlik sırasında firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından robotik ve kontrol alanında seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password