Turkcell TV+’ın cepten izlenme oranı 5 katına çıktı

Turkcell’in kişisel TV platformu Turkcell TV+’ı cepten izlenme süresi 5 katına çıktı.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen kişisel TV platformu Turkcell TV+’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artarken, son bir yılda TV+’ı tercih edenlerin sayısı yüzde 125’lik artışla 1 milyonu aştı.

Turkcell TV+ müşterileri evlerinde kutu üzerinden günde ortalama 8 saat televizyon izlerken, cepten ortalama izlenme süresi ise 5 katına çıktı.

Kişisel televizyon deneyimi sunan Turkcell TV+, 2016 yılında 841 milyon saat izlenirken, platformun en beğenilen özelliklerinden geri alma 433 milyon kez kullanıldı. Kullanıcılar, yıl boyunca 2,5 milyon kez kayıt yaparak sevdikleri televizyon içeriklerini zaman ve mekana bağlı olmadan izledi.

Yüzlerce film, spor, belgesel, çocuk ve haber kanalını kullanıcılarıyla buluşturan Turkcell TV+, mobil paketlere tanımladığı 5 GB uygulama içi data kullanım hakkı ile geçen yıl müşterilerine televizyon izlemeleri için toplam 2,4 milyon GB TV’de geçerli data paketi hediye etti.

Spor içerikleri ve haber programlarının yoğun olarak izlendiği TV+’ta geçen yıl toplam 267 bin film ve dizi toplam 432 bin saat izlendi.

TV+ kullanıcıları en çok animasyon, dram ve komedi kategorilerindeki filmleri tercih etti. Ekim ayında platforma katılan Premier Lig kanalı ise 2 milyon saat izlendi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password