Genç girişim 2 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Genç girişim ‘makromusic’, 2 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı.

21 yaşındaki CEO’nun geliştirdiği uygulama 1.4 milyon kez indirildi.

İstinye Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 1’inci sınıf öğrencisi Ataberk Özaydın’ın CEO’su olduğu ‘makromusic’ uygulaması, henüz sekizinci ayında 1.4 milyon indirmeye ulaştı. Tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan 9 kişilik bir ekip tarafından kurulan ve müziğin sosyal medyası olarak anılan makromusic, melek yatırımcı Ömer Erkmen’den 2 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı.

Müzik zevki aynı olan kişiler tanışıyor

Müzik zevki benzer olan ve aynı anda aynı müziği ya da podcasti dinleyen kişilerin eşleşip tanışabildiği bir uygulama olan makromusic, kullanıcıların favori sanatçı ve müzikleri hakkında paylaşım yapabilmelerine olanak sağlıyor. App Store ve Google Play Store’dan erişim sağlanan yerli girişim makromusic, en popüler uygulamalar kategorilerinde zirveyi zorluyor.

Hedef ‘makromusic’i global bir marka haline getirmek

Henüz 21 yaşında olmasına rağmen 4’üncü girişimine imza atan Ataberk Özaydın, yakın gelecekteki hedefleriyle ilgili “Bu yatırım son değil, yeni bir başlangıç! makromusic’i global bir marka haline getirmek istiyoruz. Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olmasını hedeflediğimiz makromusic’i, uluslararası bir sosyal eşleşme uygulaması haline getirmek istiyoruz. Başarılı olacağımıza inancımız tam” dedi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password