InnoTEAM yarışması başlıyor

Doğu Marmara Kobi’lerinin inovasyon kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen InnoTEAM yarışması başlıyor.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından hazırlanan bölgesel inovasyon stratejisi çerçevesinde yüksek katma değerli, yenilikçi ve teknoloji odaklı ürün ve hizmetlere geçiş süreci stratejilerinden biri inovasyon yönetimi danışmanlığının geliştirilmesi olarak tanımlanıyor. MARKA, bu stratejiden yola çıkılarak bölgedeki işletmelerin inovasyon yönetimi konusunda bilinçlendirilmesi ve inovasyon kapasitelerinin artırılması amacıyla ‘InnoTEAM yarışması’  çalışmalarını başlattı.

Konuyla ilgili MARKA’ da gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Sanayi ve Ticaret Odası, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü ve Teknopark temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Şevket Kırıcı, ‘InnoTEAM’in Doğu Marmara bölgesindeki (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) işletmelerin inovasyon yönetimi becerisinin ölçüldüğü, değerlendirildiği ve geliştirildiği bir yarışma sistemi olduğunu açıkladı.

Kobilere inovasyon desteği

Genel sekreter vekili Kırıcı,  İnnoTEAM yarışmasının amacı, bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi, bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir. Bu yarışma ile firmalar inovasyon konusunda güçlü ve gelişmeye açık yönleri hakkında işin uzmanları tarafından geribildirim alabilecek, diğer katılımcı firmalar ile kendisini kıyaslayabilecek ve inovasyon yönetimini geliştirebileceklerdir. Yarışmaya katılacak firmaların Marka sınırları içerisinde faaliyet gösteriyor olması, kuruluşunun üzerinden 3 yıl geçmiş olması ve en az 20 en fazla 1000 çalışana sahip olması gerektiğini belirtti.

Yarışma 5 aşamadan oluşuyor

Kırıcı, InnoTEAM, iki aşamalı bir değerlendirme ve elemenin ardından, firmalara atanan mentör, inovasyon uzmanları ve firma ile oluşturulacak takımların yapacağı çalışmalar sonucunda en çok gelişmeyi gösteren firmaların jüri tarafından belirlendiği bir süreci kapsıyor. Başvuru süreci 17 Mart 23:59’ da son bulacak. Aralık 2017’ de gerçekleştirilecek ödül töreniyle ‘En yi InnoTEAM ödülü’, ‘Jüri Özel Ödülü’ ve ‘Kategori Ödülleri’ verilecektir.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password