VODAFONE ARENA TEKNOLOJİ ALTYAPISINA 40 MİLYON TL YATIRIM

Vodafone Arena akıllı stadyum altyapısı için bugüne kadar 40 milyon TL’yi aşkın yatırım yapıldı. Türkiye’nin en fazla teknoloji yatırımı yapılan stadyumu olan Vodafone Arena Türkiye’de içinde teknoloji merkezi bulunan tek stadyum olma özelliğini de taşıyor. 

Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına Beşiktaş JK  ile imza atan Vodafone, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’nın iletişim altyapısını en yeni teknolojilerle geliştirmeye devam ediyor. Akıllı stadyum altyapısı için 40 milyon TL’yi aşkın yatırım yapılan Vodafone Arena, Türkiye’nin en fazla teknoloji yatırımı yapılan stadyumu oldu. Türkiye’de içinde bir teknoloji merkezi bulunan tek stadyum olan Vodafone Arena, 5 katmanlı akıllı altyapısıyla  50 bin ziyaretçinin aynı anda bağlantı ihtiyacını karşılıyor.

Vodafone Arena’nın akıllı stadyum altyapısı, Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un katılımıyla Vodafone Arena’da düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Toplantıda ayrıca, “Vodafone Arena” mobil uygulaması da canlı olarak deneyimlendi.

“Akıllı altyapıyı temelden kurduk”

Vodafone’un Beşiktaş JK ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşmasının Türkiye’ye olan güveninin en somut göstergesi olduğunu belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Beşiktaş JK ile 4 yıl önce 150 milyon doları aşan toplam değeriyle sadece Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına değil, aynı zamanda uzun soluklu bir gönül birliğine imza attık. Yatırımlarımızın en büyüğünü, Vodafone Arena’nın Türkiye’nin ilk ve en iyi akıllı stadyumu olmasını sağlamak için yaptık. Vodafone Arena’nın sadece akıllı stadyum altyapısı için 40 milyon TL’yi aşan bir yatırım gerçekleştirdik. Vodafone Arena, dijitalleşme vizyonumuzun görkemli bir abidesi olarak İstanbul’un ve Türkiye’nin kalbindeki yerini aldı. Vodafone Arena ile Türkiye’nin çok önemli bir değer kazandığına inanıyoruz. Vodafone Arena, pek çok inovatif özelliğinin yanı sıra teknolojisiyle de öne çıkan bir stadyum.  Vodafone Arena’ya dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birini kurduk. Bu altyapıyı, Avrupa’da bir ilk olarak, inşaat aşamasından itibaren planlı ve entegre bir biçimde hayata geçirdik. Vodafone Arena’yı dünyadaki birçok stadyumdan ayıran en önemli özelliği bu diyebiliriz. Bu sayede, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri uçtan uca dijital deneyim yaşatabiliyoruz. Aynı anda 50 bin taraftarın tek ses tek yürek olabilmesini sağlayabiliyoruz.”

“Dijital düşünüp dijital davranan bir stadyum yaptık”

Vodafone ile 2013 yılında bir hayale ortak olduklarını belirten Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ise şu şekilde konuştu:

“Başkan olmadan önce sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi stadyumlarından birini inşa etme hayalim vardı. Vodafone’un da Türkiye’nin ve İstanbul’un kalbinde bir dijital dönüşüm abidesi yaratma hayali ile hayallerimiz birleşti. Koltuklarından çatısına kadar her noktada ‘dijital düşünüp dijital davranan’ uçtan uca akıllı bir stadyum yaptık. Nisan 2016’da 114 yıllık tarihimizde yeni bir sayfa açarak dünyanın en modern stadyumlarından birinin açılışını gerçekleştirdik. Vodafone Arena, daha ilk yılında pek çok başarının sahibi oldu. Dünyada ‘Yılın Stadyumu’ seçildik. Türkiye’de taraftarının en çok doldurduğu stadyum olduk. UEFA Kupası finali ve Süper Kupa’ya ev sahipliği yapmak için aday olduk. Beşiktaş JK olarak birlikte yürüdüğümüz markalarla el ele değer kazanmaya devam ediyoruz. Vodafone gibi bir dünya devi ile birlikte olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz.”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password