Lüks turizm pazarına yön verenler İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’nin dünya lüks turizm pazarından aldığı payı arttırmak için çalışmalar yürüten DK Design, milyonlarca dolar cirosu olan turizm acentelerini İstanbul’da ağırlayacak. Continental Travel Show, 3-4 Şubat 2020 tarihleri arasında, Inter Continental Istanbul Hotel’de yapılacak.

70 öncü acenteden 120 katılımcı geliyor

Etkinliği düzenleyen Londra merkezli DK Design’ın Genel Müdürü Onur Korkmaz, ağırlıklı Rusya olmak üzere, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Polonya gibi ülkelerden 70 acente ve 120 katılımcıyı ağırlayacaklarını belirtti.

Ciroları 50 milyon dolar ve üzerinde

Etkinliğe katılan MICE ve lüks segment çalışan acentelerin ortalama cirosunun 50 milyon dolar civarında olduğunu kaydeden Korkmaz, etkinlikle birlikte hem Türkiye’ye olan güven algısının güçleneceğini, hem de ileriki süreçte Avrupalı MICE ve lüks acentelerin de Türkiye’ye bakışının değişeceğini ifade etti.

‘’Dikkatleri İstanbul’a çekmek istedik‘’

Rusya ve BDT pazarlarındaki acentelerin ulaşım kolaylığı ve bilinirlik nedeniyle daha çok Antalya’ya odaklandığını ifade eden Onur Korkmaz, etkinliği burada yaparak dikkatleri İstanbul’a çekmek istediklerini söyledi. Korkmaz, İstanbul’un taşıdığı potansiyel göz önüne alındığında, etkinliğin İstanbul lüks turizmi için olan önemine vurgu yaptı.

Hem oteller hem DMC acenteleri katılacak

Yapılacak etkinliğe hem otellerin hem de DMC (destinasyon yönetim şirketi) acentelerinin katılacağına dikkat çeken Korkmaz, aralarında Türkiye’den Four Seasons, Çırağan Palace Kempinski, Regnum Carya,  Consul Travel, Gloria Golf, Raffles otelleri gibi sektörün önde gelen markalarının bulunduğu 40 işletmenin etkinlikte yer alacağını ifade etti.

‘’MICE ve lüks segmentinde bulundukları ülkelerin öncü acenteleri’’

İstanbul’a gelecek acentelerin MICE ve lükse segmentte, bulundukları ülkelerin öncüleri olduğunun altını çizen Korkmaz, ‘’Bu acentelerin yetkililerini bu tip organizasyonlara dahil etmek zordur. Ancak ciddi potansiyel gördükleri şehirlerdeki organizasyonlara dahil olurlar. Bu nedenle bu acente temsilcilerinin İstanbul’a gelmesi İstanbul açısından son derece önemli. Amacımız, iş yapan, üreten, karar veren ve çevresinde kanaat oluşturabilen isimlerin etkinliğe katılmasıydı. Şu ana kadar hem yurt dışındaki katılımdan hem Türkiye içindeki talepten son derece memnunuz. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği Kapadokya, Bodrum gibi destinasyonlara da yaymak istiyoruz.’’ diye konuştu.

Dubai, Maldivler ve İngiltere’den de katılım var. Korkmaz, İngiltere, Maldivler ve Dubai gibi ülkelerden de sektörün önde gelen isimlerinin organizasyona katılım sağlayacağını belirterek “Continental Travel Show’’ organizasyonunu İstanbul da geleneksel hale getirerek, Uluslararası Luxury ve MICE

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password