Mansur Yavaş sürdürülebilir uygulamalarıyla Ankara’yı değiştiriyor

Ankara’da hızlı ve çözüm odaklı uygulamaları ile gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk 200 günlük icraat raporunu açıkladı. ‘Halka hesap veriyoruz’ diyen Yavaş bu raporları düzenli olarak açıklayamaya devam edeceklerini belirtti.

Yaya Geçitleri yenilendi

Başkent trafiğinde hem yayaların hem de sürücülerin geçişlerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için çalışmalar yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi yaya geçitlerini yeniden boyuyor.

Mavi Otobüslerde Ankarakart dönemi başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanlığı tarafından, Mavi Özel Halk Otobüslerine (ÖHO) Ankarakart ile biniş uygulaması hayata geçirildi.

Başkan Yavaş’tan İsrafla Mücadele Genelgesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, israfın önüne geçmek amacıyla tasarruf tedbirlerinin artırılması yönünde genelge yayınladı. Makam araç sayısını azaltan, hizmet alımlarında aracılar yerine yerli üreticilerden ürün alımlarını başlatan uygulamaları hayata geçiren Başkan Yavaş, EGO ve ASKİ Genel Müdürlükleri dahil tüm belediye şirketlerine ve birimlerine gönderdiği genelgeyle, tasarruf tedbirlerinin acilen alınmasını istedi.

Öğrencilere Mobil Araçlarda Sıcak Çorba Dağıtımı

Başkan Yavaş’ın Büyükşehir  Belediye Meclis gündemine taşıdığı öğrencilere çorba dağıtımına ilişkin başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi.

Mobil araçlarla üniversitelerin yoğun olduğu 5 noktada Ocak ayından itibaren hafta içi her gün  06:00-09:00 saatleri arasında Dikimevi metro çıkışı, Beşevler Metro çıkışı, Bahçelievler Metro çıkışı, ODTÜ Metro çıkışı, Hacettepe Üniversitesi Metro çıkışında çorba dağıtımı yapılacak.

Başkent’te Öğrenci Evlerine Su İndirimi Uygulaması Başladı

Ankara Büyükşehir  Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda öğrenci evlerinin su faturalarında yüzde 50 indirime gidildi.

Başkan Yavaş Başkent’te öğrenim gören öğrencilere ekonomik destek olmak amacıyla bu kararı aldıklarını belirtti.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password